Проектът на Kaufland България предвижда инвестирането на значителна сума за възстановяване външния облик на сградата, както и привеждането й в отлично техническо състояние.
Той включва следните реставрационни дейности:
Арх. Попмаркова има богат проектантски опит в страната и в други европейски държави. Отличена е с награда „Сграда на годината“ през 2005 г., 2009 г. и 2019 г., има номинация за „Архитект на годината“ през 2005 година.
„Работата ни по този проект е свързана с изключителна отговорност и респект както към автора на проекта, така и към гражданите на столицата. Търсихме оптимално решение за реализиране на съвременен начин на търговия при съблюдаване на културната стойност на сградата. Целта е да върнем в тази уникална сграда хората и да я превърнем отново в център на социална активност.“
Проектантското бюро има 29-годишен опит в строително проектиране на жилищни, обществени и промишлени сгради в София и цялата страна и се е утвърдило като водеща компания с доказан професионализъм в тази сфера.
„Имаме богат опит в реконструкции на сгради – паметници на културата, като Централната баня и хотел „Еделвайс“ в София, Ибрахим джамия в Разград. Този опит ни помогна в проекта за Централните хали да обърнем внимание и на най-малкия детайл, както в процеса на проучване, така и по време на изготвяне на проекта.“
Архитектурното бюро има богат международен опит в интериорните проекти в областта на търговията на дребно. Мисията им е да осигуряват незабравимо изживяване и за най-критичните клиенти.
„Нашите клиенти ни се доверят в продължение на повече от 150 години за разработването интериорни концепции и реализирането на сензационни проекти в уникални и неповторими сгради, какъвто е случаят и със сградата на Централни хали в София – паметник на културата от национално значение. Целта на интериорния проект за Централните хали е да имплементира по най-подходящ начин съвременната концепция за търговия към историческата сграда.“